kultel ankastre set

Kumtel marka ankastre fırın, davlumbaz ve ocaktan oluşan 3’lü setleri, BİM mağazalarının yaptığı kampanyalarda çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Yerli bir üretim olan Kumtel ürünleri ortalama bir kaliteye sahip olup, oldukça ekonomik ürünlerdir. Türkiye’nin her iline servis noktası olması, markanın en büyük avantajlarındandır.

BİM’de satılan Kumtel ankastre setler 2 yıl garantili olup servis ve kurulum ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kurulum için ürünü aldıktan sonra servisi aramanız ve randevu talep etmeniz gerekir. Özellikle A sınıfı ürünlerin verimliliği çok yüksektir.

Kumtel Ankastre Fırın Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Ankastre fırınlarda 2 tane ayar düğmesi bulunur. Bu düğmelerden biri fırının alt üst ısıtıcısını, diğeri ise sıcaklığını ayarlamak için kullanılır. Sıcaklığı en fazla 200 dereceye kadar çıkartabilirsiniz. Zaman ayarı ve turbo fanının olması ürünün en büyük sorunudur. Yiyecekleri pişirme sırasında devamlı kontrol etmeniz ve fırını açmanız gerekir. Aksi halde yemekleri yakabilirsiniz.

Turbo fanının olmaması ise etlerin ve hamur işi yemeklerin eşit olarak pişmesini engelliyor. Yemeğin bir tarafı çok pişerken bir tarafı çiğ kalabiliyor.

Malzemeler fiyata göre kaliteli

Kumtel fırınların malzeme kalitesi ise oldukça iyi. Ancak fırının içinin temizlenmesi biraz zordur. İçinde 2 emaye tepsi ile gönderiliyor, fakat tepsiler ne yazık ki çok iyi değil. 2000W güç, yemekleri pişirebilmek için yeterli değil. Etli yemekler gibi sert gıdalarda bu gücün daha çok olması gerekir. Kapağın menteşelerini kontrol etmenizde fayda var, zira bazı ürünlerde sorun çıkabiliyor.

Kumtel Ankastre Ocak Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Setin bir diğer parçası olan ocak, içinde emaye ızgaralar ile teslim ediliyor. Izgaralar oldukça ince olup, üzerine koyduğunuz tencereler bir türlü dengede durmuyor.

Düğme kalitesi oldukça düşük

Düğmeler çok çabuk bozuluyor. Bazı kullanıcılar düğmelerin 2 ay gibi kısa bir sürede eridiğini, üzerlerindeki kaplamanın bozulduğunu söylüyor. Düğmeleri temizledikten sonra iyice kurulamadığınız takdirde kireç lekesi kalabiliyor, bu da oldukça kötü bir görüntü oluşturuyor.

Setin belki de en kötü ürünü ocaktır. 4 gözlü, doğalgaz ve LPG uyumlu olan ocağın siyah renkli olması kirlerin daha çok görünmesine neden oluyor. Ufak kirler bile rahatsız edici görünebiliyor ve devamlı temizlenmesi gerekiyor. Ocak çok çabuk çiziliyor, bu nedenle ilk günkü parlaklığı birkaç ay içinde yok oluyor.

Emniyet sistemi çok iyi

Ocaktaki emniyet sistemi sayesinde ufak kazalar sorunsuz bir şekilde çözülebiliyor. Yemek taştığında, ocağa su sıçradığında ve alev söndüğünde gaz otomatik olarak kesilmektedir.

Kumtel Ankastre Davlumbaz Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Kumtel davlumbaz saatte 450 m3 hava çekiyor. Çekim gücü diğer markalarla kıyaslandığında ortalama düzeydedir. Bazı kullanıcılar çekim gücünün yetersiz kaldığını ve ek filtreye ihtiyaç duyulduğunu söylüyor.

Çalışırken çıkardığı sesler rahatsız ediyor

Malzeme çok iyi olmadığı için davlumbaz çok ses çıkarıyor. Saç çok ince olduğu için devamlı zırıltı şeklinde bir ses çıkıyor. Motorun çok sesli çalışması rahatsızlık veriyor. İlk kademede değil ama ikinci kademeye aldığınızda ses daha fazlalaşıyor.

Malzeme kalitesi orta düzey

Davlumbazın dış görüntüsü oldukça şıktır ancak malzeme kalitesinin çok iyi olmaması nedeniyle bir süre sonra tozlanıp çirkin görüntüler ortaya çıkabilir. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Düğmeler çok iyi değil, zira kullanım sıklığınıza bağlı olarak aşınmaları ve bozulmaları söz konusu olabiliyor.

Filtreler makinede yıkanabilir

Ürün, 2 adet alüminyum filtresi ile gönderiliyor. Bu filtreleri makinede yıkayabilirsiniz, bu nedenle temizlenmeleri oldukça pratiktir. Filtrelerin eskimesi halinde piyasada çok uygun fiyatlara yenilerini satın alabilirsiniz. Çıkarılmaları ve tekrar yerlerine takılmaları oldukça basittir.

Davlumbaz, bir ankastre set içindeki en önemli parçadır, bu nedenle kaliteli malzemelerden üretilmesi ve çekim gücünün yüksek olması gerekir. Yemek buharı, yağı ve kokusu iyi bir şekilde çekilmelidir aksi halde özellikle mutfak kapısı olmayan ya da açık mutfağı olan evlerde kötü kokuları engellemek mümkün olmaz. Ayrıca etrafa yayılan yağ ve buhar kiri nedeniyle mutfak dolapları, fayanslar ve diğer ürünleriniz yağ içinde kalabilir.

Kumtel Ankastre Set Fiyatları

Kumtel ankastre setler piyasada 1000 TL ile 1800 TL arasında fiyatlara satılmaktadır. Ancak BİM mağazalarının yaptığı kampanyalarda 650 TL ile 1000 TL gibi fiyatlara çok güzel setler bulabilirsiniz.

  • Davlumbaz fiyatları 230 TL ile 430 TL arasında değişmektedir.
  • Ankastre ocak fiyatları 320 TL – 410 TL aralığındadır.
  • Ankastre fırın fiyatları ise 530 TL ile 870 TL arasındadır.

Fiyatlara baktığınızda üçlü bir setin ortalama fiyatı 760 TL ile 1300 TL arasında değişir. BİM’den aldığınız ürünlerde ise neredeyse bu fiyatların yarısına ankastre set sahibi olursunuz. Aynı ürünleri Bosch, Vestel, Arçelik, Profilo ve Siemens gibi markalardan 2000 TL – 3000 TL ödeyerek satın alabilirsiniz.

BİM’den Kumtel ürünlerini alacağınız zaman mutlaka kurulum sırasında ek ücret isteyip istemediklerini sorun. Aksi halde bazı şubelerden gönderilen servisler kurulum için ödeme talep edebiliyorlar.

Sonuç olarak BİM’de satılan Kumtel ankastre setler, bütçesi kısıtlı olan aileler için oldukça ekonomik ürünlerdir. Daha kaliteli ve daha uzun yıllar kullanabileceğiniz setler için bütçenizi gözden geçirmeli ve saydığımız diğer markaları tercih etmelisiniz.