seg marka beyaz esya

A101 gibi marketlerde dönem dönem oldukça uygun fiyatlara SEG marka beyaz eşya ürünleri satılmaktadır. Normal fiyatından 300 TL – 400 TL gibi daha ucuza satılan çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve buzdolapları için en çok merak edilen konular, bu ürünlerin ne kadar güvenilir olduğu ya da zamanında teslim edilip edilmediğidir.

SEG markası bilindiği gibi Vestel firmasının alt markalarından biridir. Tüm ürünlerin garanti ve servis hizmeti Vestel tarafından yapılmaktadır. Aynı kalitedeki beyaz eşyaları daha uygun fiyata alma isteyenler, A101’in yaptığı kampanyalardan faydalanmaktadır.

A101 SEG Beyaz Eşya Yorumları

Açıkçası A101’e gelen SEG marka beyaz eşyalarla ilgili çok fazla olumlu yorum yapılmıyor. Yakın dönemde yapılan alışverişlere ve gelen şikayetlere baktığımızda başlıca yaşanan sorunlar şunlardır;

Teslim süresinin çok geç olması

A101’den alınan SEG buzdolabı, çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesi için teslim süresinin en geç 7 iş günü olduğu söyleniyor. Ancak bu süre içinde ürünler alıcıya ulaşmadığı gibi, bilgi alınacak yetkili kişinin olmaması ayrı bir sorun yaratıyor. Bazı bölgelerde teslimat süresinin birkaç ayı bulduğu söyleniyor.

Çamaşır makinelerinde sıkma ve gürültü sorunu

Bir saatlik programın 3 saat sürmesi, en düşük yıkama süresinin 1 saati geçmesi, sıkma yapmaması ve çalışırken çok gürültü çıkarması en sık yaşanan sorunlardır. Bu tip problemlerde yetkili servis aranıp makinedeki arızanın tespit edilmesi, giderilmesi ya da sorun onarılamayacak kadar büyükse makinenin değişimi veya para iadesi talep edilmelidir.

Bulaşık makinesi sorunları

A101 mağazalarından alınan SEG marka bulaşık makinelerinin suyu ısıtmadığı, bulaşıkları kirli çıkardığı, su akıttığı, bardakları çizdiği ve bulanıklaştırdığı yönünde gelen şikayetler oldukça fazladır.

Buzdolaplarında ise makinenin sürekli arıza vermesi, çok ses çıkarması ve garanti süresi dolduğunda problemler çıkarması gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Tüketiciler, kredi kartına taksit ve uygun fiyat gibi kampanyalara çok önem verse de beyaz eşya gibi ürünlerde gerek ürün kalitesi gerekse teknik servisin ilgilenmesi gibi durumları da dikkate alarak alışveriş yapmaları gerekir.

SEG Beyaz Eşya Fiyatları

  • Çamaşır makineleri 1250 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. A101’de bu fiyatlar 900 TL’ye kadar düşebilmektedir.
  • Bulaşık makineleri 1100 TL ile 1600 TL arasındadır. A101 marketlerinde satılan SEG bulaşık makinelerinin fiyatları 700 TL civarındadır.
  • Buzdolapları 1500 TL ile 2400 TL aralığındadır. A101’in yaptığı kampanyalarda ise 1200 TL gibi çok uygun fiyatlara SEG marka buzdolapları bulabilirsiniz.

Sonuç olarak piyasa fiyatının çok aşağısında satılan SEG markalı beyaz eşyalarla ilgili yaşadığınız sorunlar için iletişim kurabileceğiniz yetkili kurumlar A101 mağazaları ve Vestel yetkili servisleridir. İlerde mağdur olmamak ve hakkınızı daha rahat arayabilmeniz için mağazaya ödeme yaparken size verilen fişi kaybetmemeniz gerekir. Bu fiş sayesinde ürünü almış olduğunuzu ve ödeme yapmış olduğunuzu ilgili firmaya kanıtlayabilirsiniz.